SSL SERTİFİKA SÜRELERİ HAKKINDA YENİ GELİŞME!

12 Kasım 2019

Mevcut Sectigo ürünlerinizi gelişen endüstri trendlerine göre ayarlamak için Sectigo, beş yıla kadar sürekli sertifika kapsamı elde etmenizi sağlayan üç, dört ve beş yıllık Abonelik SSL paketleri sunmaktadır.
Aslında, dört yıllık bir abonelik satın alırsanız, Sectigo beşinci yılı ücretsiz olarak sunar! Şu anki mevcut çözüm olarak size bu yeni ilaveyi duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

SORUN

Mevcut CA / Tarayıcı Forumu kuralları, maksimum sertifika kullanım ömrünü iki yıl ile sınırlandırmakta; bu da iş ortağımızı etkileyen Ortalama Satış Fiyatlarını (ASP) düşürerek sonuçta gelirinizi düşürmüştür. Sizin de fark ettiğiniz gibi, son CA/Tarayıcı Forumu (CABF) oy SC22 , TLS/SSL sertifikalarının izin verilen sürelerini bir yıla kadar düşürmek için çaba harcamıştır. Her ne kadar oylama bu şekilde gerçekleşmediyse de, Sectigo bir yıl maksimum sertifika süresinin yakında standart hale geleceğini öngörüyor. Tarihsel olarak, çok yıllı sertifikalar ortaklarımızın müşterilerinin ek tasarruflardan yararlanmalarını sağladı ve süresi dolmuş sertifikaları ve muhtemel ‘Güvenli Değil’ uyarıları gibi olası tarayıcı uyarılarını önledi.

ÇÖZÜM: ABONELİK SSL

Sectigo ve iş ortaklarımızın birçoğunun, 2019 yılının 4. çeyreğinde ve 28 Şubat 2021’de yenilenmesi gereken üç yıllık sertifikaları olan SSL müşterileri var. Abonelik SSL ile iş ortaklarımız artık çok yıllı sertifika müşterilerini, onların tercih ettikleri üç yıl veya daha uzun süre boyunca yenileyebiliyorlar. Bu Abonelik SSL paketleri, iş ortaklarımızın sertifikaların yalnızca iki yıllık maksimum süre içerisinde yenilenebilmesi durumunda kaybedilecek gelirin% 30’unu elinde tutmasını sağlar. Aynı fayda, mevcut iki yıllık sertifika sahiplerine, azami sürenin bir yıla kısaltılması durumunda da uygulanacaktır.

ABONELİK SSL HAKKINDA DETAYLAR

Sectigo, bir müşterinin beş yıla kadar sürekli sertifika kapsamı kazanmasına olanak tanıyan, maksimum süreli sertifika paketleri sunacak olan Abonelik SSL paketlerini duyurmaktan mutluluk duyar.

Güvenlik nedeniyle, sertifika başlangıçta en fazla iki yıl geçerliliği olacak şekilde verilecektir. Sectigo, zamanı geldiğinde e-posta veya anlık bildirimleriyle size veya müşterilerinize hatırlatıcılar gönderebilir. Tüm Sectigo sertifikalarında olduğu gibi, müşterileriniz sertifikalarını istedikleri zaman ve ne kadar kez isterlerse yeniden düzenleyebilirler. Artık bir yıllık sertifikalarda veya yeni bir satın alma ve yeniden gönderim zamanını ayarlamaya çalışarak gün veya hafta kaybetmeyin.
Sectigo Abonelik SSL paketleri şu anda tek, çok alanlı ve joker DV ve OV TLS / SSL sertifikaları için sunulmaktadır.

Çok yıllı sertifikaları yenileyerek elde ettiğiniz geliri koruyun ve hem yeni müşterilere hem de bir yıllık müşterilere Abonelik SSL tekliflerinin avantajlarından yararlanın.

Sectigo’nun ürünleri ve ortağımız olmanın avantajları hakkında daha fazla bilgi edinmek için satis@comodo.com.tr yada 02123174785 ile irtibata geçebilirsiniz.

Yorum Ekle

İsim
Yorum