Comodo Antispam Çözümü Çeyrek Milyardan Fazla E-Posta Filtreledi

17 Eylül 2015

 


Comodo-ASG-Logo_profile

250 milyon. Yani çeyrek milyar. Ne taraftan bakarsanız bakın, gerçekten büyük bir rakam. Bu, Comodo’nun temeli niteliğindeki antispam çözümü Comodo Antispam Gateway (ASG) tarafından Comodo müşterileri için filtrelenen e-posta sayısı.

ASG tarafından süzgeçten geçirilen her bir e-postanın tek bir standart sayfa olacak şekilde çıktısını alıp çıktıları üst üste koysak, 30,5 km uzunluğunda kağıttan bir kule yapabiliriz.

ASG tarafından süzgeçten geçirilen her bir e-postanın tek bir standart sayfa olacak şekilde çıktısı alırsak, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Yeni Zelanda ve İsviçre’deki herkese birer sayfa e-posta verdikten sonra elimizde birkaç ülkeye daha dağıtmaya yetecek e-posta kalır.

Comodo ASG filtresinden geçen çeyrek milyarı aşkın e-postanın 175 milyondan fazlası spam (istenmeyen e-posta) olarak tanımlandı ve 1,2 milyondan fazla virüs de yine ASG tarafından engellendi.

Comodo Hizmet Sağlayıcı Teknolojileri Direktörü Michél Bechard konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Günümüzün siber suçluları, iş dünyamızda kritik öneme sahip bir araç olan e-postaları kurumsal BT ortamlarına sızmak için kullanıyor. Comodo ASG işte bu tür girişimleri çeyrek milyardan fazla kez başarıyla filtreledi ve engelledi,” ifadelerini kullandı.

Comodo ASG, şirket içi veya barındırılan e-posta sunucuları için istenmeyen e-postalara (spam), kimlik avı (phishing) amaçlı e-postalara ve virüs bulaşmış e-posta eklerine karşı koruma sağlar ve böylece kurumsal e-posta kullanımının güvenli ve korunaklı olmasına yardımcı olur.

ASG ve ulaştığı çeyrek milyarlık kilometre taşı hakkında daha fazla bilgi için: https://www.comodo.com/business-security/email-security/antispam-gateway.php

 

Yorumlar

Yorum Ekle

İsim
Yorum