Çok Aranan SSL Yeşil Adres Çubuğu.

21 Ağustos 2017

SSL sertifikaları, seçtiğiniz SSL sertifikası türüne bağlı olarak çeşitli düzeylerde web sitesi güvenliği sağlamaktadır. En yüksek SSL güvenlik düzeyi  EV SSL Sertifikaları ile sağlanmaktadır. Sıradan kilit ikonundan ayrı olarak, URL dahilinde “yeşil adres çubuğu” da içermektedir. Bu “yeşil adres çubukları” bu web sitelerinin heklenmeye karşı güvenli olmasını sağlayarak “en üst web sitesi güvenliği” özelliği ile mevcut olmaktadır

Tüm dünyanın, çevrimiçi güvenlik için çok aranan SSL yeşil adres çubuğuna  kayması dolayısıyla, konuya kuşkuyla yaklaşan bazı kişiler, halen daha bu SSL Sertifikalarının etkinliğini sorgulamaktadırlar. Kuşkulananların argümanı bu SSL EV sertifikalarının verimliliğinin tümüyle, bu sertifikaların amacının farkında olan ve davranışını buna göre belirleyen kişilere bağlı olmasıdır. Onlar, bunun içindeki insan faktörünün tüm süreci bir ölçüde güvensiz hale getirdiği düşüncesindedirler.

Bu doğru, insan faktörü, bundan ayrı tutulamayacak bir şeydir. Gün sonunda SSL-sertifikalı web siteleri söz konusu olunca, tarayıcılar tarafından sağlanan güvenlik göstergelerine bağlı olarak web siteye erişim sağlama ya da sağlamam kararında bulunan biz oluyoruz. Fakat ister inanın ya da ister inanmayın,  SSL sertifikaları kesinlikle etkilidir. Ve bu blog, bunu kullanmanız ve/veya elinizde yoksa bunları satın almanız konusunda birkaç neden sunmaktadır.

1.Büyük Görsel İşaret:Yıllardır insanlar, bu dünya ile iletişim kurabilmek için görsel işaretler konusunda eğitilmektedirler. Renkli bir tanıtım vektörü bir ürünü ön plana taşırken, genellikle karanlığı ve siyah rengi kötülükle ilişkilendirmekteyiz. Aynı şekilde web güvenliği, SSL yeşil adres çubuğu ile eş anlamlı duruma gelmiştir. Yokluğu işinizi büyük ölçüde etkileyecek bir şey. Dolayısıyla SSL yeşil adres çubuğu yalnızca website’si güvenliği sağlamaz aynı zamanda işinizi destekler.

2.E-Dolandırıcılık Eylemlerini Azaltır: Elbette tüm SSL Sertifikası formları çeşitli e-dolandırıcılık eylemleri karşısında güvenlik sağlamaktadır. Fakat (EV) Genişletilmiş Geçerliliğe sahip SSL Sertifikaları ya da SSL yeşil adres çubuğu, diğerlerinin yapmadığı şekilde şirket adınızı URL’ye dahil ederek web siteniz için ekstra kimlik doğrulaması sağlamaktadır. Dolayısıyla web siteniz için olan SSL yeşil adres çubuğu, sitenizi çeşitli e-dolandırıcılık eylemlerine karşı korur.

3.EV SSL Gelecek Demek: Çevrimiçi dünya, SSL şifrelemesinden oldukça faydalanmaktadır. Bugün mevcut olan yaygın siber suçlar göz önünde bulundurulduğunda, durum gelecekte de kesinlikle değişmeyecek. Hassas bilgilerle faaliyet gösteren bir işletme olmanız durumunda, çeşitli helkeme şekilleri karşısında EV SSL sertifikalarından faydalanarak bunu emniyetli hale getirmek durumundasınız.

Bize ait olan her şey emsalsiz. Karakter özelliklerimiz bizi diğerlerinde ayrı kılmaktadır. Başka bir değişle, bize has bir kimlik oluşturmaktadırlar. Benzer şekilde web sitenizin de, siber suçlarla dolu bu dünyada varlığını sürdürecek emsalsiz bir kimliğe ihtiyacı vardır. EV SSL yeşil adres çubuğu size tam da bunu sağlar. Dolayısıyla web sitenizi EV-SSL Sertifikalı hale getirerek onu çeşitli helkeme şekillerine karşı korumuş olursunuz.

 

Tags:

Yorumlar

Yorum Ekle

İsim
Yorum