COMODO Artık Dünyanın Bir Numaralı Dijital Sertifika Otoritesi !

30 Mart 2015

 COMODO Artık Dünyanın Bir Numaralı Dijital Sertifika Otoritesi

Internet tarihinde ilk kez pazar liderliği el değiştirdi:

Müşteri güveni ve organik büyüme ile rakiplerini geride bırakan siber güvenlik firması COMODO pazar lideri oldu !

 CLIFTON, NJ – 19 Şubat 2015 – Küresel ölçekte siber güvenlik çözümleri geliştiren COMODO şirketi, rakibi Symantec/Verisign’ı geride bırakarak Dünya’nın bir numaralı dijital sertifika otoritesi tahtına oturduğunu duyurdu. Bu gelişme ile internet tarihinde ilk kez güvenlik alanında yeni bir isim pazar payı lideri oldu.

Bilişim alanında pazar araştırmaları yapan bağımsız pazar araştırması şirketi w3Techs.com tarafından yayınlanan verilere göre,  yüzde 33,6’lık pazar payına ulaşan COMODO, dijital sertifika pazarında bir numaralı otorite oldu. 1 “İnternet sitelerinde SSL sertifikası kullanımı” pazar payı verileri, küresel web teknolojisi kullanımına odaklanarak, 10 milyondan fazla web sayfasının sertifikalarının izlenmesiyle oluşturuldu.

COMODO’nun kurucusu ve CEO’su Melih Abdulhayoglu firmasının bu büyük başarısı ile ilgili olarak “İnternet tarihinde, sertifika pazar payında ilk kez yeni bir “bir numara” var ve biz bu başarımızdan büyük gurur duyuyoruz. İlk sıraya çıkma başarısına organik büyüme yoluyla; yani küresel düzeyde müşterilerimizle ve ortaklarımızla kurduğumuz güçlü ilişkiler sonucunda ulaştığımızın altını çizmek gerekir. Dünya genelinde bireysel ve kurumsal kullanıcılar yüksek sesle ve açıkça,  bir numaralı güvenlik sağlayıcıları olarak COMODO’yu seçtiklerini ve COMODO’ya güvendiklerini söylüyor.” dedi.

 

Sanal güvenliğin en hızlı ve efektif ürünü

İnternet sayfalarının kimliklerinin doğrulanması ve sunucu üzerinden gelen ve giden bilgilerin şifrelemesi amacıyla kullanılmakta olan SSL sertifikalarını yayınlayan ve yöneten Sertifika Otoriteleri arasında COMODO ilk sıraya yerleşti.

Bunun yanı sıra, “.com” uzantısı olan ve çeşitli SSL sertifikaları kullanan internet siteleri arasında COMODO’nun kullanım oranı yüzde 34,7 iken, Symantec firması %29,9 ile ilk kez yüzde 30 bandının altında kaldı. 

Bu araştırma sonucuna göre bireysel ve kurumsal kullanıcılar, internet deneyimlerinin güvenliği konusunda, bugüne kadar ödüllü internet güvenlik ürünleri 85 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilen COMODO’ya ve sanal alışverişlerinde ve ticari işlemlerinde de COMODO ile korunan sitelere güveniyor. Bu da COMODO’nun diğer sanal güvenlik ürünlerine ve uzaktan teknik destek hizmeti sağlayan ürünü Geekbuddy‘ ye yönelik güçlü bir talep doğuruyor.

Sektörün en iyi garantilerinden birini sağlayan COMODO’nun benzersiz “point-to-verify” teknolojisi bir müşterinin güvenirliğinin gerçek zamanlı doğrulamasını gösteriyor.

COMODO Sertifikaları müşterilerine, online ticari işlemlerini korumanın en hızlı ve finansal açıdan efektif yolunu sunuyor.

Yorum Ekle

İsim
Yorum