Comodo CA Markası Sectigo Olarak Değişti.-Basın Duyurusu

7 Kasım 2018

Image result for sectigo

ROSELAND, NJ – 1 Kasım 2018 – Dünyanın en büyük ticari Sertifika Yetkilisi ve web güvenlik çözümleri lideri Comodo CA, bugün Sectigo ünvanıyla yeniden markalaşmaya gittiğini duyurdu. Şirket, Comodo Grubu’nun elinden çıkarılıp Francisco Partners tarafından satın alınmasının birinci yıl dönümünde, piyasada yaşanabilecek karışıklığın olabildiğince önüne geçmek ve çözüm yelpazesini ve yönünü daha iyi temsil etmek için yeni adını açıkladı.

Sectigo, çalışanları, müşterileri, fikri mülkiyeti ve markaları çevrimiçi tehditlerden korumak için küçük, orta ve kurumsal işletmeler için web güvenlik çözümleri sunmaktadır. Şirketin ürün ve hizmetleri, müşterilerin ve ortakların tüm temas noktalarında dijital kimliklerini izlemelerine ve güvenceye almalarına olanak tanır.

Sectigo CEO’su Bill Holtz, “Bu şirketimiz için heyecan verici bir dönem” açıklamasında bulundu. “İsmimizi Sectigo olarak değiştirerek kapsamımızı SSL’nin ötesinde IoT ve web güvenliğine doğru genişlettiğimizi vurguluyor ve interneti hem işletmeler hem de tüketiciler için daha güvenli ve  emniyetli  yapma taahhüdümüzü duyuruyoruz. Biz normları tekrar gözden geçiren ve sektörü bir bütün olarak ileriye taşıyan çözümler sağlamaya odaklanmış durumdayız ve her web sitesini, işlemi, iletişimi ve bağlı aygıtı güvenceye almak için dünyanın en güvenilir, yenilikçi ve müşteri odaklı ortağı olmayı tasarlıyoruz.”

Sectigo, aşağıdakiler dahil olmak üzere şirketin satın alındığı Ekim 2017 tarihinden beri birçok kilometre taşını geride bıraktı:

Güvenlik Yenilikleri ve Standartları

Sectigo, şirketin çözüm ve hizmetlerini çekirdek TLS/SSL dijital sertifika işinin ötesine taşımaya başladı ve ilgili standart kuruluşlarıyla çalışmaya devam etti.

  • IoT Yöneticisi – Endüstriyel otomasyon, tıbbi cihazlar, otomotiv, telekomünikasyon, akıllı şehirler/ akıllı binalar ve tüketici elektroniği gibi çeşitli endüstri ve uygulamalara hizmet veren güçlü PKI dijital kimliğiyle siber saldırılara karşı aygıtları ve ağları savunmak için IoT aygıt güvenlik platformunu başlattı.
  • Sertifika Yöneticisi 6.0 – Tüm kurumsal sertifika gereksinimlerini tek bir arayüzden yönetmek için gelişmiş özellikler yayınladı: Sektör standardı protokollerin kullanılmasıyla, SSL satıcıları tarafından düzenlenen sertifikaların otomatik olarak keşfedilmesi ve uyarlanması, Active Directory Sertifika Hizmetleri, otomatik kayıt ve Genel SSL, Özel SSL yönetici kontrolü altında yenilemeler, kullanıcı, mobil aygıt, SMIME ve IoT sertifikaları.
  • CodeGuard,Inc. Web sitesi bakımı, yedekleme ve felaket kurtarma alanında global lider olan CodeGuard şirketini satın aldı. Markasını koruyan CodeGuard, satın almadan beri uluslararası talebi karşılamak için şirketi EMEA ve APAC’ta altı noktaya genişletti ve yüzde 100 yıllık büyüme görmeyi bekliyor.
  • Standartlar Liderliği – WiMAX Forum, GSMA, Zigbee, OCF ve Ortak Girişim – Silikon Vadisi’nden sektör standartlarını yükseltmek için küresel sektör üyelikleri kurdu.

Coğrafi Genişleme ve Sektörün En İyileri

Sectigo, satın alındığı tarihten bu yana, Roseland,NJ’de yeni bir kurumsal merkez ve yeni Ar-Ge ve kalite güvence imkanlarına yer vermek ve on beş farklı dilde hizmet sunmak için Ottawa, Kanada’da yeni bir geliştirme merkezi açtı. Şirket, küresel çaptaki ofislerindeki çalışan sayısını % 17 artırdı, liderlik ekibine sektörün deneyimli isimlerini ekleyerek, 230 çalışanı geçti.

Yeni Web Sitesi ve Çevrimiçi Kaynaklar

Sectigo, yeniden markalaşma süreci kapsamında, her ölçekteki işletmenin tam SSL sertifikaları yelpazesi dahil olmak üzere iş güvenliği ürünlerini rahatlıkla satın alabileceği yeni web özellikleri sunmak için önemli teknolojik yatırımlar yapmıştır. Şirketin yeni amiral gemisi sitesi Sectigo.com sezgisel navigasyon, akıcı ödeme, ödeme seçenekleri paketi, geniş ürün ve hizmet bilgileri yelpazesi ve daha iyi çevrimiçi destek ile daha modern bir deneyim sunar.

Sectigo,  şirket tanıtımı  dahil bir dizi yararlı videonun sunulduğu bir YouTube kanalıyla sahneye çıkıyor.  Sectigo Blogu ayrıca şirketin ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak nelerin değişip değişmediği hakkındaki SSS’lere cevaplar sağlar.

Sectigo Hakkında

Sectigo (eskiden Comodo CA), müşterilerin web varlıklarını ve bağlı aygıtlarını korumalarına, izlemelerine, kurtarmalarına ve yönetmelerine yardımcı olan web güvenliği ürünleri sağlar. 20 yılı aşkın bir süredir küresel çapta işletmelerin güvendiği en büyük ticari Sertifika Yetkilisi olan, 200’den fazla ülkede 100 milyondan fazla SSL sertifikası vermiş olan Sectigo, günümüzün dijital ortamını korumaya yönelik artan ihtiyaçları karşılamak için kanıtlanmış performansa ve deneyime sahiptir.

Daha fazla bilgi için www.sectigo.com adresini ziyaret edin.

Yorum Ekle

İsim
Yorum