Comodo, Dijital Sertifika Otoritesi olarak Dünya Birinciliği ile Piyasada Liderliğini Koruyor

12 Kasım 2015

 

SSL piyasasındaki birinciliğini tüm rakipleri karşısında koruyan Comodo, üst üste dokuz ay boyunca pazar payında liderliğini sürdürmeyi başardı

CLIFTON, NJ 6 Kasım 2015 – Siber güvenlik çözümlerinin geliştirilmesi ve inovasyonu konusunda global bir şirket olan Comodo, dokuz ay üst üste dünyanın bir numaralı Dijital Sertifika otoritesi olarak şirketin global pazar payındaki liderlik konumunu yükselttiğini açıkladı.

Bağımsız bir BT piyasa araştırmaları şirketi olan “w3techs.com” tarafından Ekim ayı için yayımlanan(1) aylık verilere göre, Comodo şirketi SSL sertifika otoritesi piyasasının yüzde39,1’ini yakaladı. Comodo en yakın rakibi Symantec ile arasındaki mesafeyi daha da arttırırken, Symantec’in pazar payı yüzde29,9’a geriledi.

Bu yıl Şubat ayı ortasında “w3techs.com” tarafından yayımlanan(2) veriler,  Comodo’nun Symantec Group’u geride bırakarak dünyanın bir numaralı dijital sertifika otoritesi haline geldiğini gösteriyor. Böylece internet tarihinde ilk kez SSL sertifikası alanında pazar payı açısından bir numaraya yeni bir lider oturmuş oldu.

SSL Sertifika otoritesi olarak pazar payını elinde tutan ilk üç isim ve ilgili veriler w3techs.com’a göre şöyle:

tablo1

w3techs.com Web Siteleri için SSL Sertifika Otoritelerinin Kullanımı(1) pazar payı verileri küresel web teknolojileri kullanımına odaklanıyor ve pazar payını hesaplamak için, en çok ziyaretçi alan ilk 10 milyon web sitesinin sertifika otoritelerini izliyor.

Bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve sunucu üzerinden alınan ve gönderilen bilgileri kriptolayan SSL sertifikaları Seritifika Otoriteleri tarafından yönetilip veriliyor. Comodo ise bu alanda birinciliğini koruyor.

Ödüllü İnternet güvenlik ürünlerinin 85 milyondan fazla kurulumu bulunan Comodo’ya tüketiciler ve işletmeler İnternet deneyimlerini koruması için güveniyor ve Comodo tarafından korunan sitelerden alışveriş ve işlemlerini güvenle yapıyor.

 

Yorum Ekle

İsim
Yorum