COMODO KÜRESEL DİJİTAL SERTİFİKA PAZARI LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

5 Haziran 2015

Türk girişimcinin bilişim sektöründeki küresel zaferi

Comodo-SSL-küçük1

COMODO KÜRESEL DİJİTAL SERTİFİKA PAZARI LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Dijital sertifika pazarındaki birincilik koltuğunu koruyan COMODO, Haziran ayında rakipleriyle arasındaki farkı biraz daha açarak liderliğini sürdürdü.

İSTANBUL, 5 Haziran 2015 – Türk mühendis ve girişimci Melih Abdulhayoğlu tarafından kurulan, global bir siber güvenlik çözümleri öncüsü ve geliştiricisi olan Comodo, Haziran ayı başındaki küresel pazar payı sonuçlarına göre rakipleriyle arasındaki farkı biraz daha açarak Dijital Sertifika Otoritesi olarak, liderliğini sürdürdüğünü duyurdu.

Bağımsız bir IT piyasa araştırma firması olan w3techs.com adlı kuruluşun Mayıs ayı sonu verilerine göre, Comodo, %35,9’luk pazar payı ile SSL sertifika otoritesi piyasasında bir numara olmayı sürdürdü ve % 31,6’lık orana sahip en yakın rakibiyle arasındaki farkı biraz daha açtı.

w3techs.com, Comodo firmasının, en yakın rakibini geride bırakarak dünyadaki bir numaralı dijital sertifika yetkilisi haline geldiğini ve internet tarihinde ilk defa SSL sertifikası pazarındaki liderliğinin el değiştirdiğini 2015 Şubat ayında duyurdu. (1).

comodotable

The w3techs.com pazar payı verisi Usage of SSL Certificate Authorities for Websites(2)  (Web Siteleri İçin SSL Sertifikası Yetkililerinin Kullanımı), bu verilere ulaşmak için küresel internet teknolojisi kullanımına odaklanarak, pazar payını hesaplamak amacıyla önde gelen 10 milyon web sitesinin sertifika yetkililerini izliyor.

Bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve sunucu üzerinde gelip giden bilgileri şifreleyen SSL sertifikaları, Comodo kuruluşunun halen liderlik konumunu sürdürdüğü Sertifika Yetkilileri tarafından yönetiliyor ve düzenleniyor.

Tüketiciler ve şirketler, internet yaşamlarının güvenliği konusunda, internet güvenliği ürünleri 85 milyondan fazla cihazda kurulu bulunan ve başarısı aldığı çeşitli ödüllerle kanıtlanmış olan Comodo kuruluşuna güveniyor ve Comodo tarafından korunan siteler üzerinden güvenle alışveriş yapıp işlemlerini gerçekleştiriyor.

Yorum Ekle

İsim
Yorum