Comodo’dan başarı hamlesi

4 Kasım 2016

Comodo’nun Başkan Yardımcılarından Egemen Taş, Amerika’da ‘iş dünyasının en etkin isimleri’ arasına girdi.

pct0032

Amerika’da yayınlanan Turk of America iş dergisi, Amerika’nın 40 yaş altı en etkin 40 ismini belirledi. 2002’den beri yayınlanan dergi, “40 Under 40” başlıklı özel sayısında, ilk sıraya aktif büyüklüğü 60 milyar dolar olan First Republic Bank’ın kıdemli üst düzey yöneticisi Hafize Gaye Erkan’ı koydu. İkinci ve üçüncü sırada NBA oyuncularından Ömer Aşık ile Ersan İlyasova, dördüncü sırada Christmas mağaza zincirlerinin sahibi Neslihan Hıdırlıgil, beşinci sırada yazılımcı Barış Gültekin, altıncı sırada da Egemen Taş yer aldı.

Listeyi Amerika’nın farklı eyaletlerinde yaşayan 8 danışma kurulu ve TurkofAmerica yayın kurulu üyelerinin katıları ile oluşturduklarını belirten TurkofAmerica’nın Genel Yayın Yönetmeni Cemil Özyurt, listenin Amerika’daki Türkler için bir ilk olduğunu söyledi. Daha öne Amerika’nın en etkin 50 ismini ve en etkin 30 Türk-Amerikan kadınını seçtiklerini hatırlatan Özyurt, listede yer alan isimlerin California’dan NewYork’a farklı eyaletlerde yaşadıklarını, bankacılıktan spora, yazılım mühendisliğinden sanata kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösterdiklerini dile getirdi.

Mühendislikten sorumlu

Egemen Taş, 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Taş, 2005 yılında Comodo bünyesine katılarak bu tarihten itibaren Yazılım Projeleri Müdürü, Yazılım Geliştirme ve Masaüstü Güvenlik Ürünleri Yöneticisi ve Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı pozisyonlarında görev yaptı. Comodo bünyesinden birçok başarılı projeye imza atan Taş, 2015 Temmuz ayından bu yana Comodo Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ediyor.

Yorum Ekle

İsim
Yorum