Boğziçi Üniversitesinde ‘güvenlik’ konulu Hackathon

6 Aralık 2016

Comodo, Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü (Compec) ile 10-11 Aralık tarihleri arasında ‘güvenlik’ konulu ödüllü bir hackathon düzenliyor.

Hackathon, öğrencilerin yazılım bilgilerini ve yaratıcılıklarını test edebilecekleri, probleme yönelik çözüm üretme sürecini 24 saat süresince deneyimlebilecekleri bir hackathon olacak. 9 Aralık’a kadar başvuru yapılabilecek etkinliğe yazılıma ilgi duyan herkes katılabilecek. Etkinliğe maksimum 4 kişilik ekipler halinde katılım sözkonusu olabilecek. Hackathon’un bitimiyle birlikte proje sunumuna başlanacak. Kazananları, sunumları değerlendiren jüri açıklayacak. Kazananlar için birinci gelen gruba  MediaMark’tan 500’er liralık hediye çeki, ikincilik ödülü Virtual Reality Headset, üçüncülük ödülü de powerbank olacak.

Etkinlik için kayıt zorunlu olacak. Kayıt olmak ve ayrıntılı bilgi almak için; http://compec.boun.edu.tr/hackathon adresi ziyaret edilebilir.

COMODO: Hem global hem de lokal olmayı başarmış bir firma olarak siber güvenlikteki başarı grafiğini her geçen gün daha da yükselten Comodo bugün dünyanın lider sertifika otoritesi olarak da biliniyor. Bağımsız bir BT piyasa araştırmaları şirketi olan “w3techs.com” tarafından Kasım 2016’da yayımlanan verilere göre Comodo, SSL sertifika otoritesi piyasasının yüzde 41’ine sahip. Bugün 600 binin üzerinde kurumsal kullanıcısı bulunan COMODO’nun yazılımları 85 milyondan fazla masaüstü bilgisayarda kurulu. COMODO; 1200 çalışanı ve 8 ülkedeki Ar-Ge ve ofisleri ile uçtan uca siber güvenlik çözümleri sunuyor. ODTÜ ve Yıldız Teknokent’teki COMODO Ar-Ge merkezlerinde Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun 180 mühendis çalışıyor.

COMPEC (Boğaziçi İletişim Kulubü) ; bilgisayar bilimleri, bilgisayar donanımı, yazılım, bilişim ve internet teknolojileri alanında çalışma gösteren; öğrencileri bilişim ve teknoloji dünyasında daha donanımlı yetkin bireyler haline getirmeyi hedefleyen; öğrencilerin gerek akademik gerekse iş dünyasında bir adım önde olması amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten bir kariyer kulübüdür.

Yorumlar

www.pharmaceptica.com 20 Haziran 2021, 13:35

can i buy sildenafil online uk https://pharmaceptica.com/

Cevapla
Gene 27 Temmuz 2021, 05:16

This text is worth everyone’s attention. Where can I find out more?

Also visit my blog … Tammara

Cevapla

Yorum Ekle

İsim
Yorum