Comodo’ya “Mustafa V.Koç Liderlik” ödülü

4 Kasım 2016

Türk-Amerikan İş Konseyi (ATC) ve Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK), siber güvenlikte yenilikçi çözümler sunan Comodo’nun CEO’su Melih Abdulhayoğlu’na “Mustafa Koç V. Business Leadership” ödülü verdi.

Melih Abdulhayoglu ödül 2

Türk-Amerikan İş Konseyi (ATC) ve Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK), siber güvenlikte yenilikçi çözümler sunan Comodo’nun CEO’su Melih Abdulhayoğlu’na “Mustafa Koç V. Business Leadership” ödülü verdi.

Genç yaşta hayatını kaybeden ve Türk ekonomisinin öncü isimlerinden olan Mustafa Koç adına verilen ödül 35. ATC-TAİK Ortak Yıllık Konferansı’nda gündeme geldi. Comodo’nun CEO’su Melih Abdulhayoğlu, Türkiye’de en büyük Amerikan Ar-Ge yatırımı yapan isim olduğu için bu ödüle layık görüldü.

Ödülle ilgili konuşan Abdulhayoğlu; Mustafa Koç isminin Türk ekonomisi, yerli ve yabancı yatırımcı ve işadamları için çok özel bir isim olduğunu belirterek, ödülü almaktan büyük gurur duyduğunu söyledi. Abdulhayoğlu, Mustafa Koç’u Türk ekonomisine kattığı dinamizm ve Ar-Ge’ye olan inancı ile daima hatırlayacaklarına dikkat çekti. Abdulhayoğlu, “Mustafa Koç’un da bize verdiği ilhamla sadece Türk-ABD ilişkilerinin canlanmasına değil, Türk pazarının dünya pazarlarıyla buluşmasına katkı sağladık, sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Comodo’nun etkileyici hikâyesinden de söz eden Abdulhayoğlu, Comodo’nun temel hedefinin internette güvenliği sağlamak olduğuna vurgu yaptı. Bunun için doğru strateji ve doğru çözümlerle ilerlediklerini söyleyen Abdulhayoğlu, bilinen ve bilinmeyen zararlı yazılımların internette yarattığı sorunları çözmeye odaklandıklarına dikkat çekti ve Comodo’nun özgün ve yenilikçi yaklaşımının bilinen iyi dosyalara izin verirken, bilinen kötü dosyaları blokladığını ve bilinmeyen dosyaları otomatik önleme alanında izole ettiğini belirtti. “Türk ekonomisine ve Türk mühendislerinin yaratıcılığına hep güvendik. Yatırımlarımızın hızla büyüdüğünü, Türk mühendislerinin yarattığı ürünleri tüm dünyaya pazarladığımızı gururla söylemek isterim” diyen Abdulhayoğlu, Ar-Ge yatırımlarını sürdüreceklerine, çünkü başarının da bu yatırımlardan geçtiğine vurgu yaptı.

Türk-Amerikan Konseyi Başkanı ve CEO’su Howard G. Beasey, “Mustafa V.Koç Liderlik” ödülünün Türk iş dünyasının gerçek ilham kaynağı ve lideri Mustafa Koç adına verildiğine dikkat çekti. Beasey, “Melih Abdulhayoğlu; Türkiye, Amerika ve bütün dünyada dijital işlemler yapılırken siber dünyanın güvenilir olması için kendini global yeniliklere adamış bir isim. Abdulhayoğlu’nda adeta Mustafa Koç’un yenilikçi ve dinamik ruhu yaşıyor” dedi.

TAİK Başkanı Ekim Alptekin de, bir teknoloji şirketi olarak yüksek kalitede hizmet sağlayan Comodo’nun dünyanın dört bir yanında durmaksızın gerçekleştirdiği Ar-Ge yatırımlarıyla Mustafa Koç’un girişimci vizyonunu yaşattığını söyledi. Alptekin, Comodo’nun çalışmalarının Türk-Amerikan ilişkilerinde rol model olduğuna da vurgu yaptı.

Türk-Amerikan İlişkileri Konferansı #USTurkeyConf, 30 Ekim- 1 Kasım tarihleri arasında Washington’da düzenlendi. Konferans özel sektör, hükümet ve sivil toplum örgütlerinden geleceğin işadamı, yatırımcı ve yenilikçilerine kadar uzanan 500’den fazla katılımcıyı bir araya getirdi. Katılımcılar arasında 20’den fazla farklı endüstriden CEO’lar, girişimciler, yatırımcılar, Amerikan Kongresi’nden ve TBMM’den de temsilciler ve bakanlar da yer aldı.

Farklı ve yenilikçi konferanslardaki ana konular şöyle: Darbe girişimin ardından Türk İş Dünyası, 2016 Amerika seçimleri ve Türk-Amerikan İlişkilerine Etkileri, Savunma Tedarik ve Endüstrisi, Türk Yatırımcılar ve Üreticiler için Amerikan Pazarı, Türk Turizm Sektörü, NATO Müttefikleri ve Türk-Amerikan Stratejik İşbirliği, Türkiye’nin Mikroekonomik Başarısı, Yenilenebilir Enerji ve Tarım, Finansala Teknoloji Ekosistemi, Tele tıp. Türk-Amerikan İlişkileri Konferansı’nın değerli konuşmacıları da şöyle sıralandı:

*Mehmet Şimşek; Başbakan Yardımcısı, Türkiye

*Dr.Ernest Moniz, ABD Ekonomi Bakanı

*General James L.Jones, Türk-Amerikan Konseyi Direktörü

*John R.Bass; Amerikan Büyükelçisi, Türkiye

*Serdar Kılıç; Türk Büyükelçi, Washington

*K.Kerim Alptekin, TAİK Başkanı

*Ömer Cihad Vardan, DEİK Başkanı

*Bruce Andrews, Amerikan Ticaret Bakan Yardımcısı

*Tony Blinken, Amerikan Dışişleri Bakan Yardımcısı

*Michael Froman, Amerikan Ticaret Temsilcisi

*Fred Hochberg, Amerikan İthalat-İhracat Bankası Başkanı-CEO

*Fatih Özmen, CEO, Sierra Neveda Corporation

*Douglas Parks, CEO, DowAksa

*Caroline Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi

Yorum Ekle

İsim
Yorum