ŞİRKETLER VE KURULUŞLAR, DİJİTAL SERTİFİKALARINI ETKİLİ BİÇİMDE YÖNETMEK İÇİN COMODO’YU SEÇİYOR

21 Eylül 2015

Bu yıl, SSL Sertifikaları alanında Comodo’nun Symantec’i geride bırakarak liderlik konumuna ulaştığı Şubat ayından itibaren; Comodo’nun pazar payı her ay büyürken Symantec’in pazar payında düşüş yaşandı. Bu bir tesadüf mü? Bizce, değil.

Şirketler ve kuruluşlar dijital sertifika alanında tartışmasız olarak Comodo’yu seçerken; yüz binlerce sertifikayı korumak, izlemek ve güncellemek için Comodo ve Comodo’nun Sertifika Yönetimi (CCM) çözümünü kullanıyor.

Comodo CCM Ürün Müdürü Gökhan Tufan’a sorduk: Rakiplerine kıyasla, Comodo CCM’in sunduğu avantajlar nelerdir?

“CCM; dijital sertifika alımını ve yönetimini kolaylaştıran ve hızlandıran, bulut tabanlı bir hizmettir. CCM ile her büyüklükteki şirketler ve kuruluşlar dijital sertifikaların yaşam döngüsünü etkili bir şekilde yönetmek için güçlü ve kullanıcı dostu bir arayüzün yanında, makul fiyat avantajlarından da faydalanır. Bir şirketin uğraşmak istediği en son şey, süresi dolmuş sertifikalardır. Süresi dolan sertifikalar yüzünden müşteri ve prestij kaybı yaşanacaktır. CCM; süresi dolan sertifika sorunlarının yaşanmaması yönünde BT Yöneticileri’ni rahatlatmaktadır.”

Comodo’nun bazı müşterileri, CCM kullanımı hakkında şunları söylediler:

Lider sigorta şirketlerinden olan Aviva‘nın Teknik Yetkilisi Andrew Rust: “Sipariş, yönetim ve hangi dijital sertifikaların sona erdiğini anlama sürecini önemli ölçüde kolaylaştıracak bir sertifika yönetim çözümü arıyorduk – Comodo Sertifika Yöneticisi bizim için harika bir çözüm oldu. CCM; güvenlik sorunları ve bildirimler de dahil olmak üzere; SSL alanındaki tüm değişikliklere yönelik proaktif güncellemeler sunarak sertifikalarda beklenmedik zaman aşımlarını önlüyor. CCM’nin tüm bu özellikleri; kuruluşumuzun BT’ye bağımlı sistemlerini güvenli kılıyor.”

Lider BT danışmanlığı ve çözümleri sağlayıcılarından biri olan Weseler Rechenzentrum Sistem ve Yazılım Geliştirme Teknik Yetkilisi Christian Freund: “Comodo Sertifika Yönetimi’nin iş akışı, kullanımı oldukça kolaylaştırırken sistem yöneticilerimize şimdi ve gelecekte yönetmemiz gereken tüm dijital sertifikaları tek bir ortamda görebilme olanağı sunuyor. Comodo CCM sertifikalarımızın yaşam döngüsünü ve şirket olarak büyümemizle birikte artan sertifikaları yönetmek açısından; mükemmel bir çözüm.”

Boulder’daki Colorado Üniversitesi BT Güvenlik Müdürü Craig Hurter: “Comodo Sertifika Yönetimi çözümünü kurduğumuzdan beri; bu çözüm BT yönetim altyapımızın önemli bir parçası halini aldı. Binlerce dijital sertifikayı kullanımı kolay bir kullanıcı paneli ve e-posta bildirim sistemi ile güncelleyebiliyor, ekleyebiliyor veya silebiliyoruz. Alan adı doğrulaması ve aynı gün sona erişte yeniden sertifika alma özelliklerinin eklendiği CCM; tüm akademisyenlerimizin, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın İnternet’i güvenli ve güvenilir bir biçimde kullanmalarına olanak sağlıyor.”

Comodo Sertifika Yöneticisi hakkında ayrıntılı bilgi için; aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz: https://www.comodo.com/business-security/pki-management/certificate-manager.php

 

Yorum Ekle

İsim
Yorum