Beyaz Saray Eski CIO’su Carlos Solari Comodo’ya Katıldı

22 Haziran 2017

Siber güvenlikte küresel öncü, dijital sertifikalar alanında da dünya lideri olan Comodo, bugün Carlos Solari’nin siber güvenlik servislerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandığını duyurdu. Solari Comoda’da giderek büyüyen ve önem kazanan “Yönetilen Güvenlik Hizmetleri” (MSS) iş kolunun geliştirilmesine öncülük edecek. Yönetilen Güvenlik Hizmetleri; Web, Nesnelerin İnterneti, Endüstriyel Kontrol Sistemleri ile olan ilişkisi sebebiyle siber güvenliğin en önemli yapısal parçası olarak görünmektedir.

Solari, 2002-2005 yılları arasında Beyaz Saray’da CIO olarak görev yaptı. BT ve ulusal siber güvenlik konusunda geniş bir bilgi ve tecrübeye sahip olan Solari, Beyaz Saray’da bu alanda stratejilerin geliştirilmesi ve uygulanmasında, aynı zamanda kurumsal mimarinin geliştirilmesinde en önemli isimlerden biri olmuştur. Solari, Beyaz Saray’da görev almadan önce 13 yılı orduda 6 yılı FBI Ceza İnceleme Bölümü’nde olmak üzere 20 yılı aşkın bir süre kamuda hizmet vermiştir.

Solari’nin özel sektördeki daha önceki deneyimleri arasında, endüstriyel sistemlerin güvenliğine odaklandığı “Mission Secure Inc”, Fortune 500 şirketleri ve kamu için küresel güvenlik hizmetleri Başkan Yardımcısı/GM olarak görev aldığı “Computer Science Corp”, “Alcatel Lucent / Bell Labs” için güvenlik başkanlığı görevleri sayılabilir. Bell Laboratuarında, çalışma arkadaşları ile birlikte Web 2.0+ Dünyasında Güvenlik -sisteme gömülü güvenlik tasarım yöntemlerini tanımlamak için çalışmalar yaptı.

Solari, “Comodo ekibine katılmaktan gerçekten heyecan duyuyorum. Bu şirketin DNA’sında yenilikçi güvenlik çözümleri her zaman yer alıyor. Eski düşüncenin statikosuna  yeni ve yenilikçi olanlarla meydan okuyan, güvenlik çözümleri üreten bu yenilikçi genç, canlı, çok uluslu şirketin enerjisine kapılmamak mümkün değil” dedi.

Yorum Ekle

İsim
Yorum