SSL Sağlayıcınız Aşağıdaki Sorulara Yeterli Ölçüde Yanıt Bulabiliyor mu?

27 Eylül 2017

Web siteniz için bir SSL sağlayıcısı seçimi göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Ve şüphesiz ki durum böyle. Özellikle içinde bulunduğumuz çağda kötü niyetli bilgisayar korsanları çoğunlukla kusurlu ya da emniyet seviyesi düşük erişim yetki prosedürleri ile kolaylıkla SSL sağlayıcılarını kopyalayıp çoğaltmakta ve kendi dijital güvenlik sertifikalarıyla aldatılması kolay internet kullanıcılarını kandırarak kolay para temin edebilmektedirler.

Bu o kadar da sizleri korkutmasın. Sizler gibi elektronik tabanlı işletmelerin ulaşmak istediği SSL sağlayıcısının gerçekten de özgün olup olmadığını kolaylıkla tespit etmeye yönelik yöntemler her zaman mevcuttur. Bu blog’da SSL sağlayıcınızın gerçekten de iddia ettiği gibi olduğunu ve de SSL sertifikalarının elektronik tabanlı işletmeniz için yeterli çevrimiçi koruma sağladığını tespit etmeye yardımcı çok hassas nitelikte olacak bir takım sorular içeren bir kopya kâğıdı sunuyoruz.

secure

  1. Farklı türde SSL Sertifikaları sunuyorlar mı? SSL sertifikaları her biri farklı şifreleme düzeyi sunan farklı türlerde mevcut olmaktadırlar. Dolayısıyla SSL sağlayıcısı SSL sertifikalarının sunma şekli konusunda esnek olmak durumundadır. Çünkü gereksinimlerine bağlı olarak çeşitli çevrimiçi kullanıcıların çeşitli düzeyde SSL şifrelemesine ihtiyacı vardır. (Örnek: diğerleri için daha düşük şifreleme türü yeterli olurken bir e-ticaret sitesi yüksek güvenlik sağlayan bir SSL sertifikasına ihtiyaç duyabilir).  Müşterinin değişen ihtiyaçlarına karşılık vermek SSL sağlayıcılarının işidir.
  2. 24/7/365 canlı destek sağlıyorlar mı? SSL sertifika kurulumu hizmet tedarikçisi tarafınca bir takım destek şekilleri olmaksızın sıkça gerçekleştirilmesi olası olmayan kapsamlı bir süreçtir. Dahası bu dijital sertifikaların süresi zamanla sona eriyor dolayısıyla sizlerin yenilenmesi için onlara erişmeniz gerekecektir. Bu yüzden SSL sağlayıcınızın sizlere yardımcı olması için yerinde 24/7/365 canlı destek sistemine sahip olmasını sağlayın.
  3. Geçerli bir EV Sertifikasına sahipler mi? SSL sertifika türlerinden biri olan EV SSL sertifikası, fiziki adres, telefon numarası, e-posta id ve onların çevrim içi dünyada onların özgün görünmesini sağlayacak diğer bu gibi detayları belirterek işletmelere en yüksek seviyede çevrimiçi koruma sağlamaktadır. EV sertifikaları yalnızca titiz geri plan kontrolleri gerçekleştirildikten sonra verilmektedir. SSL sağlayıcınız hâlihazırda özgün bir EV sertifikasına sahip mi? Bu gözettiğiniz bilgilerin hayati bir parçasını teşkil etmektedir.
  4. SSL onların Temel Odak Noktasında mı Yer Alıyor? Bu, çok önemli olmayan ve üzerinde uzun uzadıya düşünülmesi gerekmeyen aynı zamanda belirtilmek durumunda olan bir şeydir. Çünkü SSL sağlayıcısının sunduğu diğer ürünlere ait paket onları gerçekte olduğundan daha yetkin biçimde görünmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla SSL sertifikalarının, SSL sağlayıcınızın temel odak noktası olduğundan emin olunuz. Bu genellikle kaliteli çevrimiçi koruma sağlamanın bir göstergesi niteliğindedir.
  5. Müşteri Görüşleri Yeterli Mi? Tanıklar mahkeme salonundaki muhakemeler için nasıl adil sonuçlar sağlama adına kritik öneme sahipse, SSL sağlayıcı ya da bazı çözüm şekilleri için çevrimiçi ürünlerin özgünlüğünün kontrolünde müşteri görüşleri de aynı öneme sahiptir. Nedir bu müşterilerin söyledikleri? Söylediklerine itimat edilen kişiler mi? Bu sorular SSL sağlayıcınızın güvenilirliğini sağlamaktadır. Dolayısıyla bu detayları sorgulayın.

Sonuç:

SSL şifrelemesi ya da şifrelenmiş trafik eşi benzeri görülmemiş biçimde bir bilinirlik elde etti. Elektronik işletmelerden sosyal medya web sitelerine kadar herkes çevrimiçi itibarını korumak adına bu çevrimiçi korumadan bir parça istiyor. Maalesef bu talep ücretsiz (ve de kusurlu) SSL talebinin de artmasına neden oldu. Dolayısıyla çevrimiçi mevcudiyetiniz için SSL şifrelemesi satın almak isteyen biri ya da SSL saplayıcınızın hali hazırda sunduğu korumayı etraflıca düşünen biriyseniz, yukarıda belirtilen 5 soruyu ve de bunlara verilen yanıtları göz önünde bulundurunuz. Doğru SSL sağlayıcınızı seçmenize yardımcı olmak adına size büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

 

Yorum Ekle

İsim
Yorum