Web Sitesi Güvenliği Nedir?

22 Mart 2021

Web sitesi güvenliği web sitelerini ve sunucuları korumak ve onların güvenliğini sağlamak için kritik bir bileşendir. Web siteleri, web sitesi güvenlik yazılımı aracılığıyla olası güvenlik açıkları ve kötü amaçlı yazılımlara karşı taranır.

Bu yazılım, arka kapı saldırılarını, yeniden yönlendirme saldırılarını, Truva atlarını ve diğer birçok tehdidi tarayabilir. Bir web sitesi güvenlik yazılımı, web sitesinde herhangi bir sorun varsa kullanıcıyı bilgilendirir ve bunları gidermek için çözümler sunar.

Kurumsal Ağlar her zaman yüksek güvenlik açığı riski altındadır ve web sitesi güvenliğinin sağlanması hayati önem taşır. Ağ güvenliği ihlal edilirse, sunucu ve web sitesi de tehlikeye girer – bu, kötü amaçlı yazılımın kurumsal ağa sızmasına ve kötü amaçlı yazılım etkinliklerine neden olmasına izin verir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Comodo-Shylock.jpg

İyi bir Web Sitesi Güvenlik Planının Özellikleri

 • Kötü Amaçlı Yazılım Tarama
 • Web Sitesi Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırma
 • Manuel kötü amaçlı yazılım ve bilgisayar korsanlığı kaldırma
 • Dosya değişikliği izleme
 • Kara liste/spam izleme
 • Kara Liste Temizlemesi
 • Güvenlik izlemesi
 • Gelişmiş DDoS azaltma
 • Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF)
 • İçerik Dağıtım Ağı (CDN)
 • Site Mührü

Web Sitesi Güvenlik Sorunları

Web siteniz, banka kimlik bilgileri, sosyal güvenlik numaraları ve kredi kartı bilgileri gibi diğer önemli bilgiler gibi müşterilerin kişisel hassas verilerini işler. Sayısız şekilde ortaya çıkabilecek pek çok site güvenliği sorunu vardır:

Web Sitesi Kaynak Kodu:

Web sitesi kodu iyi geliştirilmediğinde birçok güvenlik sorunu oluşur. Web sunucunuzun ve web uygulamalarınızın yönetimi karmaşıksa – şüphesiz zayıflıklar, hatalar ve güvenlik açıkları vardır. Site ne kadar dinamik olursa, hata ve güvenlik açığı olasılığı o kadar fazla olur.

 Web Sitesi Ziyaretçi Erişim:

Ziyaretçi etkileşimi için bir sohbet odası veya web sitesini ziyaretçi dostu yapmak için başka herhangi bir seçenek gibi bir alan oluşturan web siteleri vardır. Bununla birlikte, bu durum, web sitesinin savunmasız olma ihtimalini artırır. Ziyaretçilerin kurumsal kaynaklara erişmesine izin verilen bir yol olduğunda, gerçek ziyaretçiler ile kötü amaçlı yazılım amaçlı ziyaretçileri belirlemek ve ayırt etmek daha karmaşık hale gelir. Bu nedenle, yetkisiz kötü adamları kısıtlamak veya durdurmak bir sorundur.

Web Sitesi Güvenlik Yazılımı:

Web Sitesi Güvenliği Yazılımı, web sitesini siber saldırılara karşı korumak için donatır. Web sitesi koruma hizmeti, yönetilen Hizmet Modeli olarak Güvenliği uygulayarak çalışır. Bu yazılımlar, satıcılar tarafından genellikle yönetilen Hizmet olarak Güvenlik (SaaS) modeli olarak Web Sitesi Güvenlik Hizmeti sağlamak için kullanılır.

Kötü amaçlı yazılım ayrım gözetmez

Kötü amaçlı yazılım önyargılı değildir. Güvenlik saldırıları otomatiktir ve tüm web siteleri saldırıya eğilimlidir. Web sitelerinde belirli bir hedef yoktur. Web sitesi koruması, web sitesi itibarını ve müşteri güvenini oluşturur. Böylece, web sitesinin kötü amaçlı yazılımlara karşı korumalı olması ve müşterilerin verilerinin iyi korunması sağlanır.

Web Sitesi Güvenlik Saldırıları daha karmaşık hale geliyor

Bilgisayar korsanları, bir web sitesine saldırmanın yeni ve yenilikçi yollarını bulur. Kötü amaçlı yazılım, savunmasız web sitelerini belirlemek için tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Bu tür kötü niyetli faaliyetlerin amacı belirgindir: bazı kötü niyetli saldırıların amacı verileri çalmak iken, bazıları kötü niyetli etkinliği daha uzun vadeye yaymaktır.

Daha iyi performans

Web sitesi güvenlik yazılımı, genel web sitesi yükleme süresini iyileştirir. İçerik Dağıtım Ağı, web sitesi içeriğini küresel olarak mevcut birden çok sunucuda depolar.

Tutarlı tarama ve Anında Kötü Amaçlı Yazılım temizleme

Web sitesi güvenliği, sunucu düzeyinde düzenli, kapsamlı, websitesi Nusec ile derinlemesine taramasını garanti eder.

Gelişmiş güvenlik izlemesi

Bu sadece web sitesine bulaşmakla ilgili değil. Web Sitesi Güvenliği, müşterilerin veya ziyaretçilerin kötü amaçlı web sitesine yönlendirilmemesini sağlamak için karşılık geleni (DNS, SSL, WHOIS) denetler ve müşterilerin özel bilgileri paylaşmasını engeller.

Mutlak Kötü Amaçlı Yazılım önleme

Kötü amaçlı yazılımlar web sitesine bulaşmaya çalışmadan önce onları engeller. Web Sitesi Güvenliği sistemi, gelen tüm verileri kontrol etmek ve doğrulamak için Web Uygulaması Güvenlik Duvarı’nı (WAF) kullanır ve kötü amaçlı kod henüz saldırı uygulamaya çalışmadan önce onu filtrelemeyi garanti eder.

Yorumlar

junimeridio 15 Temmuz 2021, 08:40

survival hydroxychloroquine generic costs engage [url=https://hydroxychloroquined.online/ ]hydroxychloroquine brand names[/url] orthopedist hydroxychloroquine trials update

Cevapla

Yorum Ekle

İsim
Yorum